Abhyanga Masszázs

Abhyanga Masszázs


Az abhyanga masszázs (teljes nevén: abhyanga sznánam) a keralai ayurvédikus masszázsfajták közé tartozik. Tradicionális gyógymasszázs, amely Indiából származik. Bölcsője az indiai Kerala városa, ahol még napjainkban is az ősi, hagyományos módon, és az eredeti receptek alapján készített olajokkal végzik ezt a kezelést.
Az abhyanga masszázs az egész testünkre kiterjedő kezelés. A masszázst felmelegített, kellemes hőmérsékletű, magas hatóanyagú, speciális (gyógy)olajjal végzik. A masszázsolaj csak természetes eredetű anyagokat tartalmaz. Az masszázs különleges technikájának köszönhetően a meleg olaj a bőrben mélyre hatol, ezáltal alapos méregtelenítést eredményez. Az abhyanga masszázst két masszőr végzi, szinkronban. Először az egész testet - a fejnél kezdve - beolajozzák a meleg olajjal, majd ezután következik a teljes test átmasszírozása. A masszázsolaj kiválasztása minden esetben egyénileg, személyre szabottan történik. Két terapauta, egymást kiegészítve masszírozza testünket, ami tökéletes, teljes ellazulást eredményez. Az energiapályák megfelelő irányú stimulálásával mély testi, és lelki relaxációs állapotba kerülünk. A masszázs egy gyengéd arcmasszázzsal fejeződik be. Az abhyanga masszázstechnika számos jótékony hatással bír, hiszen nemcsak a masszázs technika áll mögötte, hanem a (gyógy)olaj is.
Az ayurvédikus masszázsokra jellemzően ez a kezelés is megteremti a test, a szellem, és lélek harmóniáját. Teljes ellazulást eredményez, egyfajta relaxációs állapot alakul ki. Optimalizálja az energia elosztást, valamint idegnyugtató hatással bír. Érdekes ellentét feszül ezen technika hátterében, hiszen kiváló lazító, nyugtató masszázs, mégis frissítő hatása van a szellemre, tudatra, és a testre. Nem utolsó sorban támogatja az immunrendszer erősítését is. Méregtelenítő hatását az olajok révén élvezhetjük, a salaktalanítás által csökkennek az ízületi fájdalmak.
Ajánlott az alábbi esetekben:
* általános egészségmegőrzés
* betegségmegelőzés,
* stresszes életmód,
* ízületi problémák,
* mozgásszervi panaszok,
* keringési zavarok,
* alvászavarok,
* reumatikus megbetegedések
* fájdalomcsillapítás
Nem ajánlott az alábbi esetekben:
* terhességes esetén,
* rossz és jóindulatú daganatos megbetegedések idején,
* pacemakert viselők számára